ما را دنبال کنید:

خانه اقامت کانادا از طریق ازدواج / همسر

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج ، شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج در سال ۲۰۱۸ ، قوانین جدید اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج ۲۰۱۸ را در این مقاله میخوانیم ، کشور کانادا تاکید زیادی بر کنار هم جمع کردن خانواده ها و حفظ بنیان آن ها دارد و به همین دلیل از سریع ترین راه های مهاجرت برای افراد اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج است. آیا شما هم به دنبال اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج هستید؟ آیا از شرایط و شیوه ی اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج آگاهی دارید؟ آیا می دانید برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج باید دارای چه ویژگی هایی باشیدآیا از مفهوم اسپانسر شدن برای همسر در اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج مطلع هستید؟ در این مقاله سعی شده که به شکل مختصری با یاری وکیل مهاجرت به کانادا به این سوالات شما درباره ی مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج پاسخ داده شود.

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

در حال حاضر به اقامت کانادا از طریق ازدواج عنوان اسپانسرینگ (Sponsoring your spouseداده می شود و درواقع کسی که دارای شرایط زیر باشد می تواند اسپانسر همسر خود شود:

 • چهارم: فرد متقاضی باید نسبت به تامین تمامی هزینه های همسرش به مدت سه سال تعهد بدهد
 • پنجم: فرد متقاضی باید مقیم کانادا و ساکن آن باشد و یا اگر خارج از کاناداست باید شهروند رسمی این کشور باشد
 • دارا بودن توانایی مالی

 • اول: این فرد باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد
 • دوم: خودش و همسرش در زمان درخواست فقط همان یک همسر را داشته باشند (بر اساس قانون تک همسری در کانادا)
 • سوم: فرد متقاضی باید از نظر مالی شرایط حداقل را داشته باشد

نحوه ی درخواست دادن برای ویزای اسپانسر کردن همسر:

ابتدا فرد متقاضی درخواست اسپانسر کردن همسرش را تسلیم میکند و سپس همسرش تقاضای دریافت ویزای PR را ارائه میدهد.

 • در بند ۱ ماده ی ۱۲ قانون مهاجرت و حمایت از پناهدگان کانادا، آمده که خویشاوند یعنی همسر، فرزند یا فرزندان، شریک زندگی، پدر یا مادر، یا یکی دیگر از اعضای خانواده ی کسی که شهروند و یا مقیم دایم کانادا است.

تعهد مالی فرد اسپانسر

به تعهد مالی فرد در برابر هزینه های همسرش نیز در اصطلاح حمایت مالی یا اسپانسرشیپ Sponsorship می گویند و به این تعهد Undertaking گفته می شود یعنی زیر بار دینی رفتن. و این تعهد یک تعهد رسمی و کامل خواهد بود به این معنا که اگر در طی سه سال بعد از آن از همسرتان طلاق هم بگیرید متعهد به تامین کلیه ی هزینه های زندگی او و فرزندان او تا سن ۲۵ سالگی بدون کمک های دولتی خواهید بود. بنابراین برای فرد متعهد مالی یا همان اسپانسر شرایطی را در نظر گرفته اند مانند:

 • اول: مقیم دائم بوده و یا شهروند کانادا باشد
 • دوم: لااقل ۱۸ سال داشته باشد
 • سوم: اگر در حال حاضر شهروند نیست ساکن کانادا باشد
 • چهارم: کلیه ی فرم ها و مدارک را به طور دقیق و کامل پر کرده باشد
 • پنجم: قبلا اسپانسر کسی نشده باشد و یا اگر بوده هیچ بدهی ای ازین بابت به دولت کانادا نداشته باشد
 • ششم: در طول سه سال گذشته دارای همسر دیگری نبوده باشد
 • هفتم: زمانی که با همسرش ازدواج می کرده هیچ شریک زندگی دیگری با هیچ عنوانی نداشته باشد

شرایط لازم برای همسر اسپانسر:

 • اول: حداقل ۱۶ سال سن
 • دوم: نداشتن هیچ همسر یا شریک زندگی دیگر
 • سوم: عدم ممنوع الورود بودن به کانادا
 • چهارم: تکمیل صادقانه ی کلیه ی فرم ها و مدارک مورد نیاز

 

معمولا صدور ویزا برای درخواست اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج بین سه تا شش ماه خواهد بود اما منطقی تر آن است که برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج شما یک بازه ی زمانی یک ساله را مدنظر قرار دهید. و فراموش نکنید که برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج شما باید به قانون تک همسری کشور کانادا وفادار باشید. به طور کلی اقدام اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج یکی از را ه های بسیار خوب و سریع مهاجرت است البته به شرطی که این رابطه یک رابطه ی حقیقی و واقعی بوده و با هدف اخذاقامت کانادا از طریق ازدواج و دور زدن قوانین صورت نگرفته باشد.

اگر شما همچنان سوالاتی در ذهن خود در باب مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و یا اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و یا روش های مهاجرت به کانادا را دارید می توانید باموسسه حقوقی کانادا ۳۶۰ تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کافی را کسب نمایید. همچنین اگر هیچ یک از شرایط ذکر شده را دارا نیستید می توانید با تماس با مشاورین ما در دفتر مونترال  و یا دفاتر  ما در ایران و بررسی اطلاعات و شرایط خود بهترین راه مهاجرت را از طرق دیگر پیدا کنید.

انواع همسر از نظر اداره مهاجرت کانادا

این قانون به جز همسر قانونی به شریک زندگی هم اشاره میکند که بر اساس سایت رسمی مهاجرت کانادا شریک زندگی Common-law partner یا Conjugal partner نامیده می شود و در ضمن از نظر قانون کانادا همسران می توانند از جنس مخالف و یا همجنس هم باشند، اما عنوان نامزد را برای مهاجرت خویشاوندی نپذیرفته اند. حال اجازه دهید تعریف دو شریک زندگی نام برده شده در بالا را بررسی کنیم:

Common-law partner شریک زندگی کامن لاو یا

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

Conjugal partner شریک زندگی یا

این رابطه به این صورت بوده که بنا به دلایلی شما یا شریک زندگیتان با این که رابطه ی شما مانند رابطه ی یک زوج ازدواج کرده بوده نتوانستید به مدت یک سال باهم زندگی کنید و یا از نظر قانونی قادر به ازدواج نبودید. مثلا یکی از دلایل می تواند این باشد که شما در دو کشور متفاوت زندگی می کردید اما اگر می توانستید باهم زندگی کنید و این کار را نکردید شامل این تعریف نخواهید بود.

شانس موفقیت و اخذ اقامت خود را با مشاوره اصولی بالا ببرید

شانس موفقیت و اخذ اقامت خود را با مشاوره اصولی بالا ببرید

ما سالها تجربه در نتیجه رساندن پرونده های مشابه داریم

ما سالها تجربه در نتیجه رساندن پرونده های مشابه داریم

تماس سریع

مشاوره؟

لطفا برای ارتباط با ما راحت باشید. فقط یک تماس

۰۰۱ ۵۱۴ ۷۰۹ ۱۰ ۵۰
info@example.com

دانلود

شرکت کاغذ سفید
1.30 MB

شرکت رسانه کیت
1.22 MB