ما را دنبال کنید:

ویزای توریستی کانادا

خانه ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

 ویزای توریستی کانادا معمولا به شکل ویزای تک ورود single entry یا ویزای مولتیپل کانادا multiple entry یا همان ویزای پنج ساله کانادا صادر میشود. ویزای توریستی برای متقاضیان ایرانی معمولا یا به صورت سینگل اینتری به مدت درخواست متقاضی یا به صورت مولتیپل اینتری به مدت ۵ سال (یا پایان مهلت پاسپورت) صادر میشود. بر اساس قانون کلی حداکثر زمانی که توریست کانادا میتواند بدون خروج از کانادا در این کشور بماند ۶ ماه است. نکته قابل توجه دارندگان ویزای توریستی کانادا این است که داشتن ویزای بازدید از کانادا به معنی داشتن اجازه ورود به این کشور نمیباشد. بلکه آفیسر در هنگام ورود به خاک کانادا باید تشخیص دهد که ماهیت حضور فرد در کانادا موقت خواهد بود و متقاضی بازدید از کانادا قصد ماندن در کانادا را پس از ویزای کوتاه مدت ندارد.

متقاضیانی که دارای ویزای مولتیپل توریستی کانادا هستند، از تاریخ شروع تا پایان تاریخ ویزای درج شده در پاسپورت خود امکان سفر به کانادا را خواهند داشت. در هر بار ورود به کشور کانادا شما میتوانید تا سقف ۶ ماه در کانادا بمانید. امکان تمدید این ۶ ماه از داخل خاک کانادا با داشتن دلیل قانع کننده وجود خواهد داشت. در صورتی که دلیل قانع کننده نداشته باشید ملزم به ترک خاک کانادا هستید ولی میتوانید بلافاصله پس از ترک خاک کانادا ( منظور از خاک مرز میباشد) محدد وارد کانادا شده و ۶ ماه دیگر در کانادا باشید. پس در هر ورود متقاضی مجاز به ماندن حداکثر ۶ ماه میباشد. ولی برای تعداد روزهایی که ، در هر سال یا در طول مدت ویزا، در کانادا هستید هیچ محدودیتی وجود ندارد.

! از کانادا لذت ببرید

DOMESTIC TRAVEL

INTERNATIONAL TRAVEL

معیارها و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 • پاسپورت معتبر
 • نداشتن سوپیشینه
 • ثابت کردن اینکه خطر امنیتی ندارید
 • موافقت کامل در مورد اطاعت همه جانبه قوانین و مقررات
 • سلامتی کامل جسمی و ذهنی

 • نداشتن انگیزه برای استخدام در کانادا مادامی که در کانادا هستید
 • در صورت لزوم و درخواست افسر سفارت، ممکن است از شما تقاضای معاینات پزشکی شود
 • قانع کردن افسر سفارت مبنی بر اینکه شما به کشور خود بازمی‌گردد
 • داشتن برنامه سفر مبنی بر اینکه شما در طی مدت مشخص و محدودی در کانادا اقامت کنید
 • خارج شدن از خاک کانادا قبل از انقضای تاریخ ویزا

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

London-Office

قبل از اقدام برای ویزای توریستی کانادا، شرایط لازم برای اخذ ویزا را به دقت ملاحظه فرمایید و مطمئن شوید که شایستگی اخذ ویزا را دارید. وقتی مطمئن شدید شرایط لازم برای ویزای توریستی کانادا را دارا هستید، می‌توانید با پیمودن گام‌های زیر، ویزای کانادا را اخذ نمایید.

گام اول: چگونه درخواست خود را ارائه دهید

شما می‌توانید درخواست خود را به دو صورت آنلاین و کتبی برای ویزای توریستی کانادا ارائه دهید. برای درخواست آنلاین نیاز به کارت اعتباری معتبر (credit card) دارید. بعلاوه، شما به اسکنر و دوربین مجهز برای گرفتن کپی الکترونیکی از مدارک خود نیاز خواهید داشت.

برای درخواست کتبی باید در ابتدا فرم اپلیکیشن ویزای توریستی و چک لیست مرتبط را از سایت سفارت دانلود کرده و به ترتیب مراحل زیر اقدام کنید.

گام دوم: پرکردن فرم ویزای توریستی کانادا

قبل از پر کردن فرم ویزا، راهنمای آموزشی آن را به دقت بخوانید. دقت کنید که فرم پرشده ویزای توریستی کانادا باید شامل صفحه بارکد باشد. اگر تمام اطلاعات درخواستی را ارسال ننمایید، ممکن است درخواست شما از سوی سفارت ریجکت یا رد شود. در صورت رد درخواست ویزای کانادا، هزینه پرداختی به سفارت، تحت هیچ شرایطی به شما استرداد نخواهد شد.

گام سوم: پرداخت هزینه  ویزای توریستی کانادا

هزینه پروسه ویزای کانادا می‌تواند به صورت آنلاین و با کارت اعتباری(credit card) و یا از طریق معاملات بانکی و یا به صورت نقدی پرداخت شود. اگر از طریق معاملات بانکی هزینه ویزا را پرداخت کرده باشید، باید رسید پرداخت بانکی با جزئیات به سفارت ارائه شود. قابل ذکر است که معاملات بانکی و ارسال هزینه از طریق بانک در  داخل ایران امکان‌پذیر نمی‌باشید.

گام چهارممراجعه به مرکز درخواست ویزا (CVAC)

در هنگام مراجعه باید پاسپورت، عکس پاسپورتی، فرم کامل شده و تمامی مدارک لازم با توجه به چک لیست و همچنین هزینه ویزا ارئه شود.

گام پنجم: ارسال فرم درخواست ویزا

بعد از ارسال فرم کامل شده و پرداخت هزینه ویزا، رسیدی دریافت خواهید کرد. این رسید شامل شماره پیگیری (منحصر به ‌فرد و  یکتا) است. دو رسید پیگیری با شماره پیگیری یکسان، نخواهید یافت. حفظ این رسید الزامی است، زیرا که برای پیگیری آنلاین پرونده داشتن این شماره پیگیری الزامی است. البته چه به صورت کتبی و چه به صورت آنلاین اقدام کنید، انگشت‌نگاری الزامی است.

گام ششم:   پیگیری آنلاین اپلیکیشن

استفاده از شماره پیگیری برای پیگیری آنلاین پرونده

بیشتر بخوانید  ویزای کوتاه مدت کانادا

تمدید ویزای توریستی کانادا

اگر تمایل دارید ویزای توریستی شما تمدید شود، 30 روز قبل از انقضای تاریخ برای درخواست ویزای خود اقدام کنید.

هزینه ویزای توریستی کانادا در آنکارا

بزرگسال: 185 دلار

کودکان زیر 14 سال: 110 دلار و 80 لیر

توجه داشته باشید که این هزینه غیرقابل استرداد خواهد بود حتی اگر درخواست ویزای شما از سوی سفارت رد شود.

بیشتر بخوانید  سوالات متداول درباره اخذ ویزای کانادا

شهروندان کشورهای زیر می‌توانند بدون درخواست ویزا، وارد خاک کانادا شوند:

آندورا (کشوری کوچک در اروپای جنوب غربی با جمعیت 83900 تن بین فرانسه و اسپانیا)، اتریش، بلژیک، کرواسی، استونی، آلمان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لوکزامبورگ، نومبیا (کشوری در جنوب غربی آفریقا با جمعیت 2108700 تن با دشت‌های پهناور و دارای خط ساحلی طویل با اقیانوس آرام (یکی از زبان رسمی این کشور انگلیسی است)، نروژ، پرتغال، سنت وینست واقع در اقیانوس آتلانتیک شمالی، اسلواکیا، سوازیلند (کشوری پادشاهی کوچک در جنوب آفریقا با جمعیت 1337200 تن که با کشور آفریقای جنوبی و موزابیک هم مرز است)، ساموآ غربی واقع در اقیانوس آرام جنوبی، آنتیگوا و باربادا (کشوری در غرب اقیانوس هند در جزایر لیوارد)، باهاما، بوتسوانا (کشوری در آفریقای جنوبی که قسمت بیشتر غربی آن صحرای دشت کالاهاری پوشیده شده)، قبرس، فنلاند، یونان، ایرلند، ژاپن، لیتوانیا، مالتا، هلند، پاپوآ گینه نو (کشوری در غرب اقیانوس آرام)، سنت کیس و نویس (کشوری شامل دو جزیره به هم پیوسته با جمعیت 40 هزار نفر در دریای کارابیئن)، سان مارینو، جزایر سلیمان (کشوری شامل چندین جزیره در جنوب غربی اقیانوس آرام، شرق گینه نو)، سوئد، بریتانیا، استرالیا، باربادوس (کشوری جزیره‌ای در دریای کارائیب با جمعیت 284000 تن، برونئی، دانمارک، فرانسه، مجارستان، اسرائیل (دارندگان پاسپورت ملی این کشور)، کره جنوبی، ساموآ غربی، لیختن اشتاین، موناکو، نیوزلند، لهستان، سنت لوسیا (کشوری در دریای کارابیئن با جمعیت 160 هزار نفری)، سنگاپور، اسپانیا، اسلوانیا، ایالات متحده آمریکا).

بایدها و نبایدهای درخواست‌های ویزای توریستی کانادا

بایدها و نبایدهایی برای  درخواست ویزای توریستی کانادا وجود دارد که در هنگام اقدام برای آن باید بدانها توجه کنید. در ابتدا از بایدها شروع می‌کنیم:

بایدها:

 • برای اخذ ویزای مولتی کانادا باید حداقل چند هفته قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید تا اینکه مطمئن شوید قبل از سفر پروسه انجام ویزا طی شده باشد.
 • در پر کردن فرم اپلیکیشن کانادا نهایت دقت را مبذول دارید.
 • تمامی مدارک مربوطه به همراه فرم اپلیکیشن برای ارائه به سفارت در روز مصاحبه

    نبایدها:

 • هیچگاه مدارک اشتباه و جعلی به سفارت ارائه ندهید.
 • هیچگاه سعی در پنهان کردن حقیقت از سفارت نکنید.

دقت کنید که اگر درخواست ویزای شما از سوی سفارت رد شد، هیچ مرجع قانونی برای اعتراض به رد درخواست شما وجود ندارد. در صورت تمایل شما می‌توانید دوباره برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

تماس سریع

ارتباط با ما؟

برای مشاوره ویزای توریستی کانادا با ما تماس بگیرید

info@CANADAVISA24.COM
+1 514 709 10 50

دانلود

شرکت کاغذ سفید
1.30 MB

شرکت رسانه کیت
1.22 MB

مشاوره ویزای کانادا

جهت کسب اطلاعات و مشاوره درخصوص ویزای کانادا و ریجکتی ویزای کانادا می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان حرفه ای ما در زمینه ویزای کانادا بهره مند شوید، ما بهترین ها را به شما پیشنهاد خواهیم کرد

مشاوره 001 514 709 10 50

آدرس دفاتر ما