جدول امتیاز مهاجرت به کانادا ۲۰۱۹

یکی از مراحل ورود به کانادا برای مهاجرت و اقامت گذراندن شرایط اکسپرس اینتری است که از سال 2015 در این کشور اجرا می شود. این قانون در سال 2017 اصلاحاتی را پذیرفت و امروز امتیاز بندی مهاجرت به کانادا منجر به اخذ اقامت دائم خواهد شد. نکته ای مهم که با به اجرا گذاشتن اکسپرس اینتری کانادا هویدا شد، این است که امتیازات کاری که قبلا امتیازی معادل 500 را داشت امروزه به 10 و در برخی از مشاغل به 200 رسیده است و این شانس کسانی که برای کار به این کشور مهاجرت می کنند را کاهش داده است.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا بعد از کسب امتیاز 67 اولیه برای ثبت نام اولیه در سایت اداره مهاجرت کانادا برای شرایط اکسپرس اینتری است. پس از آن امتیازات تا سقف 1200 برای افراد در نظر گرفته شده است که به دو بخش 600 امتیازی تقسیم می شود.

در این امتیاز بندی، 600 امتیاز اول مربوط مشخصات فردی متقاضی می باشد که به سن، سطح تحصیلات، توانایی و تسلط به دو زبان انگلیسی و فرانسه، سابقه کاری و … فرد و همسر وی بستگی دارد. در نهایت پس از بدست آوردن این امتیاز، 600 امتیاز دوم به افرادی تعلق می گیرد که دعوت نامه از یکی از استان های کشور کانادا را داشته باشند.

در این قانون، به کسانی که تحصیلات پس از دیپلم را در کانادا گذرانده باشند نیز امتیازی ویژه داده می شود و لذا باید توجه داشت که حداقل زمان این تحصیلات یک یا دو ساله خواهد بود. همچنین با بالا رفتن میزان تحصیلات و تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری این امتیاز برای افراد بیشتر خواهد شد.

از طرفی کسانی که در دوره های فنی حرفه ای کانادا ثبت نام کرده باشند و مدرکی مبنی بر آن داشته باشند می توانند امتیازی را از این حیث کسب نمایند تنها به شرط آنکه حداقل 8 ماه در این کشور برای گذراندن دوره حضور داشته باشند.

امتیاز کلی برای ثبت نام اولیه

·        تحصیلات فرد متقاضی با 25 امتیاز

·        میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی و فرانسه 28 امتیاز

·        سابقه ی کاری 15 امتیاز

·        سن متقاضی 12 امتیاز

·        پیشنهاد کار از طرف کارفرما در کانادا 10امتیاز و در مشاغل سطح NOC 00 200 امتیاز

·        انطباق پذیری 10 امتیاز

در این امتیازات که مجموع آن 100 امتیاز می باشد فرد می بایست حداقل 67 امتیاز را کسب نماید تا بتواند در سایت به صورت آنلاین ثبت نام نماید.

نحوه امتیاز بندی برای مهاجرت به کانادا

همان طور که گفته شد برای داشتن مجموع 600 امتیاز اولیه و قبولی در مرحله ی اصلی پارامتر هایی در نظر گرفته شده است که هر کدام تاثیر زیادی روی کسب امتیازات کلی دارد که به قرار ذیل می باشد:

سن: سن افراد از 18 سال امتیاز شروع شده و تا مرز 45 سال می رسد. در این امتیاز بندی برای فرد متاهل سن همسر و فرزندان وی نیز امتیاز خواهد داشت.

تحصیلات: یکی از مهم ترین مقوله های مهم امتیاز بندی برای مهاجرت میزان تحصیلات فرد و همسر وی می باشد که از دیپلم تا دکتری امتیازات با یکدیگر تفاوت دارند.

سطح آشنایی با زبان: دو زبان انگلیسی و فرانسه و میزان تسلط فرد روی آن ها اهمیت وافری در کسب نمره ی قبولی خواهد داشت.

سابقه ی کاری: هر چقدر فرد در ده سال گذشته سابقه کاری بیشتری داشته باشد امتیاز بیشتری برای اخذ مجوز مهاجرت خواهد گرفت.

پارامتر های دیگری نیز برای کسب امتیاز برای مهاجرت وجود دارند که می توان به وجود بستگان درجه یک و دو ساکن کانادا اشاره کرد. این امتیاز که از سال 2017 به برنامه اکسپرس اینتری اضافه شده است می تواند اخذ مجوز مهاجرت به کانادا را راحت تر کند.

 برنامه ورود سریع اکسپرس اینتری کانادا

Express Entry – Canada

این برنامه شامل چهار گروه زیر است:

Federal Skilled Worker

Federal Skilled Trades program

Canadian Experience Class

Provincial Nominee Program

از ابتدای سال ۲۰۱۵ روش مهاجرتی اکسپرس اینتری(ورود سریع) برای متقاضیان مهاجرت به کانادا ایجاد شد.

در این روش بر اساس معیار های ( تحصیل، دانش زبان انگلیسی یا فرانسه، سابقه کار، سن، پیشنهاد شغلی، قابلیت انطباق ) گزینش می شوند.

محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری

مرحله اول محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری : بررسی صلاحیت متقاضی

با درج اطلاعات اولیه ، تمایل خود، برای مهاجرت و اقامت دائم در کانادا را ابراز می کنید متقاضی برای اینکه ثبت نام خود را تکمیل نمایند و قابلیت تکمیل پرونده اکسپرس اینتری را داشته باشد باید حداقل شرایط لازم را کسب کند. این شرایط یعنی از ۱۰۰ امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز را برای فدرال کسب نمایید.

مرحله دوم محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری : وررود به مرحله استخر (Express Entry Pool)

حال که حد نصاب لازم را آورده اید با ورود به مرحله پول در سیستم آنلاین اکسپرس اینتری اطلاعات تخصصی خود را به دقت بیشتر درج کرده

و در این مرحله به بانک اطلاعات مشاغل دسترسی پیدا نموده تا در آن اطلاعات(رزومه) خود را درج نمایید و اگر کاندیدایی دارای پیشنهاد شغلی نباشد،

باید در بانک اطلاعات مشاغل کانادا ثبت نام کند تا با یک کارفرمای کانادایی ارتباط پیدا کند.. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه الزامی است.

سپس شما با دیگر متقاضیان اقامت کانادا بر طبق یک سیستم امتیاز بندی جدید رتبه بندی شوید. امتیازات در این بخش به سه دسته تقسیم می شوند: الف- امتیازات شخصی ب- قابلیت انطباق ج- پیشنهاد شغلی

این سیستم امتیاز بندی شامل حاکثر ۱۲۰۰ امتیاز و حداقل امتیاز قبولی در هر دوره متفاوت می باشد.

توجه داشته باشید برای بررسی دقیق شرایط خود در این مرحله، حتما با کارشناسان ما مشورت نمایید.

طبق آخرین قوانین امتیازات جاب آفر به حداکثر ۲۰۰ و حداقل ۵۰ امتیاز کاهش پیدا کرده است.

مرحله سوم محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری  : ثبت درخواست پس از دریافت دعوتنامه (ITA)

اداره مهاجرت کانادا هر دوره که معمولا ۲ هفته زمان می برد تعدادی متقاضی را بر اساس امتیاز آنها، دعوت به اقدام برای گرفتن اقامت دائم می نماید.

دولت فدرال کانادا، دولت های استانی و همچنین کارفرماها، از استخر کاندیداها افراد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

متقاضیان دارای بهترین مهارت ها و کسانیکه دارای پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی یا دولت استانی هستند برای ارسال پرونده مهاجرت به کانادا دعوت خواهند شد.

پروفایل تکمیل شده در مرحله قبلی تاثیر مثبتی در انتخاب شما دارد

پس از دریافت دعوتنامه از دولت کانادا متقاضی ۹۰ روز مهلت دارد تا درخواست اقامت دائم خود را ثبت نماید.

مرحله چهارم محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری : صدور ویزا

دولت کانادا پس از بررسی مدارک افراد در صورتی که تمامی مدارک کامل باشد ظرف مدت کمتر از ۶ ماه اقدام به صدور ویزا برای اقامت دائم برای شخص قبول شده می نماید.

در صورتی که افراد در هر دوره انتخابی امتیازشان به حداقل قبولی نرسد، پروفایل آنها تا پایان همان سال در سیستم باقی می ماند و

در هر دوره دوباره امتیاز آنها بررسی شده و اگر به حداقل امتیاز قبولی آن دوره برسند برای آنها دعوتنامه صادر می گردد.

کانادا ویزا ۲۴ – تخصص ما کشور کانادا ست

www.CANADAVISA24.com